U meču za infarkt košarkaši Srbije u polufinalu OI! Orlovi posle -24 protiv napravili preokret.

Reprezentacija Srbije je uspela da napravi nešto neverovatno. Uspela je da kroz dramu i produžetak savlada Australiju sa 95:90. Orlovi su u ovom meču uspeli da nadoknade i neverotavan minus od čak 24 poena.

Meč je nakon 40 minuta igre završen rezultatom 82:82. U dodatnih pet minuta košarkaši Srbije su se bolje snašli.

Bio je ovo epski meč. U prvom poluvremenu Australija je gazila Srbiju. U dva navrata vodili su po 24 poena razlike. Tanjević uzima tajm aut i Srbija se budi. U 26. minutu Srbija je povela. Peti Mils, najefikasniji igrač meča sekundu pre kraja meča pogađa za dva poena i utakmicu vodi u produžetak.

U produžetku nastavlja se ravnopravna borba. Proradio je fenomenalni Nikola Jokić i u odbrani i u napadu. Uz ukradenu loptu Petruševa to je bilo dovoljno za pobedu i neopisivo slavlje naših košarkaša.

Orlovi su u ovom meču uspeli da nadoknade i neverotavan minus od čak 24 poena zaostatka. Zato zasluženo idu u polufinale gde ih čeka verovatno drim tim SAD. Biće to finale pre finala.