Rekord Jasne Šekarić će teško neko oboriti

Jasna Šekarić je višestruka olimpijska, svetska i evropska prvakinja. Rođena je kao Jasna Brajković u Beogradu, 17. decembar 1965.godine.

Jasna Šekarić je odrasla u Osijeku, gde je i počela da se bavi streljaštvom. Više puta je proglašavana za najbolju sportistkinju i strelca Jugoslavije, Hrvatske, SCG, Srbije. Dva puta je proglašena za najboljeg sportistu u Jugoslaviji. Tri puta je proglašavana za najboljeg strelca u svetu. Međunarodna sportska streljačka federacija (ISSF) ju je proglasila za najboljeg strelca sveta 20. veka.

Tri puta je bila svetska prvakinja, a četiri puta evropska šampionka. U karijeri je osvojila preko 90 medalja na velikim takmičenjima.

Odlazak na Olimpijske igre je veliki uspeh, a osvojiti medalju na Olimpijadi je san. Jasna Šekarić je srpska rekorderka po broju učešća na najvećem sportskom takmičenju. Među odabranima olimpijcima bila je čak sedam puta.

Jasna Šekarić takmičila se pod četiri različite zastave na Olimpijskim igrama. Po tome je rekorder. Na Olimpijadi debitovala je 1988. godine u Seulu. Ostvarila je fantastičan rezultat i osvojila dve medalje. Osvojila je zlatnu medalju u disciplini vazdušni pištolj, dok je malokalibarskim pištoljem upucala bronzu.

U Barseloni je nastupala pod zastavom Međunarodnog olimpijskog komiteta sa statusom „Nezavisni olimpijski učesnik“. Svojoj kolekciji dodala je srebrno odličje.

U Atlanti 1996. godine je predstavljala Saveznu Republiku Jugaslaviju. U finalu njene omiljene discipline, vazdušni pištolj, zauzela je najnesrećnije 4. mesto. Igre u Atlanti su prve na kojima nije osvojila medalju.

U Sidneju vratila se na pobedničko postolje. Osvojila je srebrnu medalju.

U Atini 2004. godine Jasna je osvojila srebrnu medalju.

Na Olimpijskim igarama u Pekingu 2008. godine je nosila zastavu Srbije. U finalu discipline vazdušni pištolj zauzela je šesto mesto.

Sedme igre na kojima je Jasna učestvovala bile su Igre u Londonu. Nažalost nije uspela da se plasira u finale.

Jasna Šekarić je upucala olimpijsku normu za takmičenje u Riju 2016. godine. Nažalost odlukom Streljačkog saveza Srbije nije bila na spisku olimpijaca.

Jasna Šekerić je razvedena i ima dvoje dece, Leu i Luku. U streljaštvu je ostala kao trener.