Nole se vratio iz ponora do četvrtfinala Rolan Garosa! Novak verovatno neće igrati četvrtfinale.

Novak Đoković, najbolji teniser sveta plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa. Još jednput je kao pobednik izašao iz maratonskog i dramatičnog meča. Posle još jednog meča za infarkt i neverovatnog preokreta Novak je pobedio Argentinca Franciska Serundola sa 3:2 u setovima. Meč je trajao četiri sata i 36 minuta. Ni povreda kolena Novaka nije sprečila da prođe među osam najboljih.

Novak Đoković je sporo započeo svoj meč osmine finala protiv Franciska Serundola. Najbolji svih vremena vezao je pet gemova i prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:1. Tada je delovalo da će Đoković protiv Serundola imati lakši zadatak. Na startu drugog seta Novak je došao do nove prednosti, ali se videlo da prvi nosilac u Parizu se otežano kreće. Novak je prišao glavnom sudiji i zatražio medicinski tajm-aut. Prilikom jednog proklizavanja Novak se povredio. Razlog loša podloga na terenu „Filip Šatrijeu“. U nastavku Novak je pokušavao da skrati poene i „namami“ Serundola na mrežu. Argentinac iskoristio loše zdravstveno stanje Novaka i dobio drugi set.

Bilo je evidentno da Novak ne može da igra duge razmene. Teško se kretao pogotovo u levu stranu. Protivnik je to obilato koristio. Svi koji su gledali meč očekivali su da će Novak svakog časa predati meč. Argentinac je rutinski priveo set kraju i poveo sa 2:1 u setovima.

Neverovatni Argentinac je nastavio da igra sa velikim samopouzdanjem i pogađa linije. Lako je poveo sa 4:2 u četvrtom setu. Đoković je klizio ka ambisu. Novak je još jednom pokazao da nema odustajana. Usledio je neverovatan urlik Novaka kad je izjednačio na 4:4. To je diglo ceo „Šatrije“ na noge. Rival je u tim trenucima bio „grogiran“ što je Đoković iskoristio i u 12. gemu uzeo rivalu servis i stigao do izjednačenja u setovima na 2:2.

Novak je lako došao do 2:0 u petom setu. Argentinac se nije predavao. Brzo je stigao do izjednjačenja. Prilikom jednog poena Novak je proklizao i pao. Ljut je bio prvi reket sveta na organizatore zbog lošeg stanja terena. To je kod Novaku dodatno pojačalo inat, uskoro je uzeo brejk a time i set i meč.

Novak je na konferenciji otkrio da možda neće biti u mogućnosti da igra četvrtfinale.
Kada sam se okliznuo u drugom setu osetio sam bol u kolenu. Uspelo je da se sredi, ali me je uzdrmalo, dva seta nisam hteo da igram duge poene, nisam se osećao dobro da trčim. Nisam znao da li da nastavim, dobio sam lekove i posle trećeg seta sam tražio još. Peti sat je bio bez bola. Efekti lekova neće dugo trajati, tako da ćemo obaviti testove i skener sutra, sa doktorom posle meča. Ima pozitivnih vesti, ali i briga. Pobedio sam danas, ali ne znam da li mogu da igram sledeći meč – rekao je Novak.