Barbara Matić osvojila zlato za Hrvatsku. Slovenka Andreja Leški osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.

Aktuelne evropska i bivša dvostruka svetska prvakinja, Barbara Matić postigla je najveći uspeh u karijeri.

U kategoriji do 70 kilograma na Olimpijskim igrama u Parizu hrvatska džudašica Barbara Matić osvojila je zlatnu medalju. Ona je u finalu pobedila Miriam Butkereit iz Nemačke.

U meč protiv 30-godišnje Njemice Matić je odlična ušla u meč i za manje od minute je povela vazarijem. Ostatak borbe je sigurno kontrolisala i zasluženo ostvarila pobedu karijere.

Ovo su za Barbaru treće Igre. Ona je u Rio de Janeiru zaustavljena u prvom kolu, a u Tokiju je bila peta.

Ovo je najveći uspeh u karijeri 29-godišnje Splićanke. Barbara je aktuelna evropska i bivša dvostruka svetske prvakinja. Barbara je i dva puta bila juniorska svetske prvakinja.

Zlatna medalja je ujedno i prva medalja za hrvatski džudo u istoriji olimpijskih igara.

Ovo je inače druga medalja za Hrvatsku na Olimpijskim igrama, pošto je Miran Maričić stigao do bronze u disciplini 10 metara vazdušna puška za muškarce.

Andreja Leški iz Slovenije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Ona je u džudu u kategoriji do 63 kilograma u finalnom meču pobedila Meksikanku Alcaraz.

Slovenki je trebalo samo minatu i 40 sekundi za dva vazarija što je značilo ipon i slavlje za Andreju i za Sloveniju. Za 27-godišnju takmičarku iz Slovenije ovo je najveći uspeh u karijeri. Ona je pre osvojila dva srebra na svetskim prvenstvima 2021. i 2023. godine.

Bronzanu medalju osvojile je i Laura Fazliu sa Kosova koja je u borbi za treće mesto pobedila hrvatsku reprezentativku Katarinu Krišto.