Američki atletičari oduševili svet. Najdirljivija priča sa Paraolimpijskih igara.

Tara Dejvis Vudhol i Hanter Vudhol upoznali su daleke 2017.godine. Upoznali su se u vozu putujući na u Ajdahu, tokom srednje škole. Putovali su na atletsko takmičenje.

Čim se rodio Hanteru je dijagnostikovana fibularna hemimelija. Hanterovi roditelji dopustili su doktorima da mu amputiraju noge kada je imao 11 meseci. Hanter je prvobitno koristio protezu, kasnije je prešao na sečiva kako bi mogao da trči.

Prvog dana upoznavanja poverio se svom drugu i prijatelju.
„Prokletstvo, ta devojka je odlična. Oženiću je”.

Sledećeg dana Tara je gledala Hanterovu trku, a kada je završio prišla mu je sa rečima:
Samo mi treba zagrljaj.

Posle povratka kući i Tarine poruke „Vreme je za spavanje“ i Hanterova odgovora – Čekao sam na ovu poruku, ljubav na daljinu je planula.

Verili se 2021, a venčali se 2022.

Hanter je prvi sportista koji je dobio elitnu koledž stipendiju u SAD iako ima obe amputirane noge. Na Paraolimpijskim igrama 2016. godine osvojio je dve medalje. Bio je srebrni na 200 i bronzani na 400 metara.

Na Igrama u Tokiju učestvovali su oboje. Hanter je osvojio broznanu medalju u trci na 400 metara, a Tara je bila šesta u finalu skoka u dalj.

Ove godine u Parizu i Tara i Hanter su se okitili zlatom.

Prošlog meseca Tara je osvojila zlato na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini skoka udalj. Hanter Vudhol osvojio je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu u trci na 100 metara. Njegova najvaternija navijačica na tribinama bila je supruga Tara Dejvis-Vudhol. Isto kao što je i Tari pre mesec dana najvatreniji navijač bio suprug . Hanter Vudhol.